Strona Główna
Aktualności
Statut
Zapytania ofertowe
Nasi Partnerzy
Punkty Przedszkolne>
Dla Rodziców
Dla Nauczycieli
Galeria
Kontakt
OsówkaW indiańskiej wiosce ......
  Przedszkolaki za pomocą czarodziejskiej chusty przeniosły się do wioski Indian, gdzie poznały ich zwyczaje i kulturę świetnie się przy tym bawiąc.

24.09.2014 Wyjazd do Kinder Parku.
Integracja dzieci poprzez wspólną zabawę.

 Święto Mamy i Taty w Osówce.
 
To jest moja rodzina
Jeszcze mały, psotny brat,
Cały mój dziecięcy świat
Szczęście tak się zaczyna
Ukochanych ludzi mieć obok siebie
Choć przykrości wszystkim Wam nie skąpie I pociech z każdej strony mam Dzisiaj przyszedł czas, by przeprosić Was Wszak kochacie mnie, w to nie wątpię.

Dzień Ziemi
 
21 kwietnia w Szkole Podstawowej w Osówce odbyła się uroczystość Dnia ziemi. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat prezentowały krótkie wierszyki i piosenki o tematyce związanej z dniem ziemi, natomiast starsze klasy zaprezentowały krótki teatrzyk. W śród przybyłych gości byli leśnicy z Nadleśnictwa Dobrzejewice którzy przypominali o dbaniu o nasze środowisko. Dzieci mogły również posłuchać hejnału granego przez jednego z przedstawicieli tej organizacji. Przedszkolaki chętnie słuchały występów kolegów i leśniczych. Spotkanie te wzbudziło w nich zainteresowanie i zaciekawienie przyrodą i jej ochroną.

Dzień Kobiet
 
W piątek 7. 03.2014 r wielkie powody do radości miały dziewczynki. Z okazji Dnia Kobiet dżentelmeni dla swych koleżanek przygotowali szereg niespodzianek. Były upominki, poczęstunek i artystyczne popisy.

Tłusty czwartek.
 
Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe i z ochotą je kultywujemy. Jednym z takich zwyczajów jest tłusty czwartek, a najważniejszym jego akcentem są pączki. Taki zwyczaj bardzo się nam podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w tłusty czwartek pulchnego, smakowitego pączusia. Trzeba go po prostu zjeść dla tradycji.

Przywitanie Wiosny
 
21 marca odbyło się przywitanie wiosny przez dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Osówce. Dzieci wraz z innymi uczniami ze Szkoły Podstawowej w Osówce świętowały dzień wiosny topiąc marzannę w pobliski jeziorze w Zaciszu. Po pożegnaniu marzanny dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu na terenie lasu, zbierając szyszki i oglądając leśne rośliny , następnie wspólnie z innymi kolegami smażyły kiełbaski nad ogniskiem.

Wycieczka do Kinder Parku.
 
Nasza pierwsza wycieczka do świata zabawy. Fotorelacja z wizyty w Kinder Parku w Toruniu.

Wizyta Świętego Mikołaja.
 
6 grudnia 2012 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczone przez św. Mikołaja. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

Pasowanie na przedszkolaka
 
Panią dyrektor tu zapraszamy.
Dla Pani specjalne zadanie mamy.
Chcemy poprosić o pasowanie
Przedszkolakiem niech każdy się stanie.


Dzień chłopca
 
Wraz z rodzicami zorganizowaliśmy dzień chłopca. Rodzice rozkupili drobne upominki dla chłopców oraz słodkości dla całej grupy. Dziewczynki tego dnia odśpiewały głośne sto lat i wręczyły swoim kolegom z grupy prezenty

To my – przedszkolaki z Osówki.
 
23 września dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego wzięły udział w Akcji Sprzątania Świata. W poniedziałkowy ranek wszystkie maluchy zostały wyposażone w specjalny sprzęt niezbędny do zbierania śmieci z ogrodu wokół naszego przedszkola. Po wyzbieraniu wszystkich nieczystości na dzieci w stołówce przedszkolnej czekała nie tylko słodka niespodzianka.

URODZINY PRZEDSZKOLAKÓW
 
Urodziny dla każdego są ważnym wydarzeniem w życiu. W naszym przedszkolu również obchodzimy uroczyście urodziny każdego dziecka. Zawsze jest to radosne wydarzenie połączone z życzeniami i słodkim poczęstunkiem.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
 
W naszym przedszkolu ramach akcji: "Cała Polska czyta dzieciom" rodzice czytają dzieciom bajki. Dzieci bardzo chętnie słuchają swoich rodziców i są z nich bardzo dumne. Często proszą o kilkukrotne przeczytanie niektórych fragmentów. Radość jest obustronna.

Dzień Dziecka
 
W Dniu 29 maja 2013 obchodziliśmy uroczyście Dzień Dziecka. Z tej okazji dołączyliśmy do uczniów Szkoły Podstawowej w Osówce i pojechaliśmy autokarami do Wilczych Kątów. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy sprawili nam tak wspaniałą niespodziankę, a przede wszystkim wiele radości.

Dzień Mamy i Taty
 
W Dniu 27 maja 2013 w naszym Punkcie przedszkolnym uroczyście obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Kochanym rodzicom, za wielki dar serca oraz za ich trud włożony w wychowanie zadedykowaliśmy nasz występ artystyczny. Na początku odbył się pokaz mody. Stroje pochodziły z najnowszej kolekcji wiosna - lato 2013. Następnie rodzice oglądali tańce, słuchali wierszyków i piosenek przygotowanych specjalnie dla nich. Po wręczeniu upominków wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek.

DZIEŃ KSIĄŻKI
 
Z okazji światowego Dnia Książki 23.04.2013 odwiedziliśmy szkolną bibliotekę. Pani z biblioteki opowiedziała nam o książkach, jak należy się z nimi obchodzić i jak można je wypożyczać. Zapoznaliśmy się również z literaturą i czasopismami dla dzieci.

Dzień Ziemi
 
W dniu 22.04.2013 uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dopisała nam piękna wiosenna pogoda i zaświeciło słoneczko. Pan Dyrektor ze Szkoły Podstawowej W Osówce zaprosił nas na pieczone kiełbaski przy ognisku, za co serdecznie dziękujemy. Radości było co niemiara. Pogoda nam również dopisała i wiosenne słoneczko uśmiechało się do nas. Piękna jest ta nasza ziemia, dlatego zawsze będziemy ją szanować.

Urodziny Weroniki
 
W dniu 15.04.2013 Weronika obchodziła piąte urodziny. Wszystkie dzieci złożyły życzenia i pięknie zaśpiewały sto lat naszej jubilatce. Oczywiście nie obyło się bez słodyczy. Weronika wszystkich poczęstowała cukierkami. Wszystkiego najlepszego, Weroniko!

Urodziny Michałka
 
03.04.2013 roku świętowaliśmy w naszym przedszkolu czwarte urodziny Michała Laskowskiego. Szanownemu jubilatowi życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń i samych uśmiechów. Dziękujemy Michałkowi za słodki poczęstunek.

Wielkanoc
 
Wielkanoc już się zbliża wielkimi krokami, więc czas przygotować się na te radosne święta. Wyrosło już nam pięknie zboże, które zasialiśmy w kąciku przyrody. Jeszcze tylko kurczaki zostały do zrobienia. Składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka oraz mokrego dyngusa.

Powitanie wiosny
 
W dniu 22.03 2013 wspólnie z oddziałem "0" przy szkole podstawowej cieszyliśmy się z nadejścia wiosny. Bawiliśmy się przy wspólnych tańcach i śpiewach. Dla odważnych były również różne konkursy: odgadywanie, jakie wiosenne symbole kryją obrazki, nawlekanie makaronu na nitkę, wyścig z jajkiem na łyżce, układanie wiosennego puzzle i inne. Aby było jeszcze milej otrzymaliśmy od Pani Wiosny na koniec słodki upominek. Dziękujemy Pani i dzieciom z "zerówki" za zaproszenie i miłą zabawę.

Powitanie wiosny
 
21.03.2013 Przywitaliśmy Panią Wiosnę. Co prawda, za oknem jeszcze jest dużo śniegu, ale mamy nadzieję, że dzięki naszym gorącym uśmiechom mocniej zaświeci słoneczko i wszystko się pięknie zazieleni.

Zabawy edukacyjne
 
W dniu 18.03 2013 dzieci przedszkola wzięły udział w zabawach edukacyjnych z wydawnictwem Piano.

Dzień Kobiet
 
W dniu 08.03.2013 obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu odwiedziliśmy oddział "0" przy szkole podstawowej, by wspólnie świętować. Chłopcy złożyli życzenia wszystkim paniom oraz swoim koleżankom. Po uroczystym odśpiewaniu "Sto lat!" wręczyli wszystkim dziewczynkom kwiaty. Po części oficjalnej wszystkie dzieci radośnie świętowały przy wspólnym stole zastawionym słodkościami. Wszystkim Paniom w tym uroczystym dniu składamy najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności.

Tłusty Czwartek
 

Dzień Babci i Dziadka
 

Zajęcia otwarte z udziałem rodziców
 

Mikołajki w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym w Osówce
 
Dnia 6.12.2012 roku w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym w Osówce odbyły się mikołajki. W godzinach przedpołudniowych odwiedził dzieci Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch śnieżynek, które pomogły mu dostarczyć prezenty. Przedszkolaki najpierw zaprezentowały program artystyczny, w którym zawarły wierszyki i piosenki dedykowane Świętemu Mikołajowi. Występ bardzo przypadł do gustu naszemu gościowi, toteż każde z dzieci otrzymało słodycze oraz jako wspólny prezent mnóstwo nowych zabawek. Po wręczeniu podarunków Święty Mikołaj udał się do innych dzieci, a nasze przedszkolaki do końca dnia bawiły się z radością nowymi klockami i lalkami.