Strona Główna
Aktualności
Statut
Zapytania ofertowe
Nasi Partnerzy
Punkty Przedszkolne>
Dla Rodziców
Dla Nauczycieli
Galeria
Kontakt
3
Aktualności


BARWY JESIENI - 04.10.2014r.- OSÓWKA
 


Ciepłe okruchy minionego lata
zamknięte w jesiennych kwiatach;
słońca promyki – złote słoneczniki
astry, dalie ,róże -kolory przeróżne,
i fioletowe wrzosy kwitnące najdłużej .

Jesienne kwiaty pięknem urzekają
tak delikatnym i bardzo kruchym
Chociaż krótki żywot mają
jesiennym dniom dodają otuchy.

I chociaż szron kwiaty zwarzy
a wiatr kolorowe płatki rozwieje
Dają ludziom uśmiech na twarzy
są lata minionego wspomnieniem .

  Bal karnawałowy


  Logo
 

"Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach
Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno"


projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

WYNIKI KONKURSU
o tematyce „PIĘKNY TORUŃ 2014”

Organizatorem konkursu jest Partner projektu PANACEUM-OMEGA M.J.WYBORSKA

Kategoria 5-latki

Miejsce I

1. Nadia Dobrzyńska Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Czernikowie

Miejsce II

2. Igor Górczyński Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Czernikowie


Kategoria 4-latki

Miejsce I

1. Kacper Krzemiński Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Czarnem

Miejsce II

2. Amelia Dondalska Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Woli

Miejsce III

3. Lidia Romanowska Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Steklinie
4. Jakub Kwiatkowski Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Ciełuchowie


Kategoria 3-latki

Miejsce I

1. Alicja Wenderlich Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Woli

Miejsce II

2. Jagoda Karaś Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Steklinie

Miejsce III

3. Julia Majka Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Czarnem
4. Hubert Sadowski Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Ciełuchowie
Nagrodzone prace

Kategoria 5-latki

Kategoria 4-latki

Kategoria 3-latki

Pozostałe prace
 
 

Dzieci z gminy Kikół na wycieczce w Toruniu….

W słoneczny dzień 11.06.2014r. prawie wszystkie przedszkolaki z NPP w Woli wybrały się na wycieczkę do Torunia. Razem z nami pojechali koledzy i koleżanki z NPP w Kikole i NPP w Ciełuchowie.

Pół godziny przed seansem filmowym, maluchy dotarły do kina Ciemna City. Były czas na toaletę, wykupienie popcornu i zajęcie wygodnych miejsc.

Na dzieciach ogromne wrażenie zrobił duży ekran w sali kinowej. Nagle światła zgasły, zapadła cisza i rozpoczął się film pt: ”Listonosz Pat”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody głównego bohatera, nieraz słychać było śmiech na sali. Po zakończonym seansie cała grupa wyszła z kina i udała się na parking do autobusu.

W drodze do Daglezjowego Dworu w Sąsiecznie, gdzie czekał już obiad, dzieci dyskutowały na temat obejrzanego filmu, przypominały sobie śmieszne sceny i momenty, które podobały im się najbardziej. Z zapałem przeglądały pamiątki kinowe, kolorowanki i ulotki dotyczące obejrzanego filmu.

Obiad w Daglezjowym Dworze smakował wyśmienicie! Nuggetsy, surówka i frytki to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Dla każdego też, przygotowany był lodowy deser. Po posiłku rozpoczęły się gry na boisku, pobyt na placu zabaw a nawet spacery po przepięknej okolicy i pobliskim lesie.

Po tylu atrakcjach nadszedł czas powrotu do domu. Przedszkolaki bezpiecznie dotarły na parking szkolny w Woli, gdzie czekały na nie zniecierpliwione ale i dumne z samodzielności swoich pociech mamy.

Wyjazd do kina był wspaniałym pomysłem. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o nowe doświadczenia. Przedszkolaki zobaczyły jak funkcjonuje duże miasto, jak należy zachowywać się w kinie a niektóre z nich po raz pierwszy jechały autobusem.

Maluchy już nie mogą doczekać się następnej wycieczki!  Logo
 

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Wsi
"Polska Wieś 2000" im. M. Rataja

"Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno"- projekt partnerski współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Dzieci z gminy Wielgie na wycieczce…

W dniu 10.06.2014r.przedszkolaki z unijnych punktów przedszkolnych z gminy Wielgie wyruszyły na wycieczkę do Torunia. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu partnerskiego „Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno” prowadzonego przez PANACEUM-OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA , Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. M. Rataja oraz gminy partnerskie.

Pierwszą atrakcja wyjazdu był seans filmowy w Cinema City na bajce pt. „ Listonosz Pat i wielki świat”. Dzieci wyszły z kina uśmiechnięte i zadowolone, pełne wrażeń, ponieważ niektóre z nich były tam pierwszy raz .

Kolejną atrakcją naszej wycieczki była restauracja Daglezjowy Dwór, gdzie wśród leśnej przyrody, w cieniu pięknych drzew dzieci zjadły obiadek. Po wspólnym posiłku dzieci i opiekunowie mogli spokojnie odpocząć na łonie natury bujając się na dużej drewnianej bujaczce, biegając po zielonej trawie, skacząc na trampolinie oraz zjeżdżając ze zjeżdżalni.

Długo wyczekiwana wycieczka bardzo szybko dobiegła końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci wróciły do Czernikowa. Podczas drogi powrotnej na żadnej twarzy nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni.  Logo
 

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Wsi
"Polska Wieś 2000" im. M. Rataja

"Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno"- projekt partnerski współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


W upalny, lecz deszczowo zapowiadający się czerwcowy dzień przedszkolacy z unijnych punktów przedszkolnych mieszczących się w gminie Czernikowo pojechały na wycieczkę edukacyjną do Torunia. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu partnerskiego „Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno” prowadzonych przez PANACEUM-OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA , Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. M. Rataja w partnerstwie z ww. gminami.

Podróż do miasta Kopernika odbyła się bez żadnych problemów i już po godzinie realizowała się pierwsza atrakcja wyprawy, jaką był seans filmowy w kinie Cinema City na bajce pt. „ Listonosz Pat i wielki świat”. Na dzieciach, które po raz pierwszy były w kinie ta wizyta wywarła wrażenie. Ogromny budynek z korytarzami, stolikami, mnóstwem kolorowych reklam na ścianach, salą pełną krzesełek i schodami, które cały czas prowadzą „do góry”. Wszystkie dzieci, bajkę oglądały z dużym zaciekawieniem i skupieniem na twarzy. Podczas seansu na sali panowała całkowita cisza.

Po wyjściu z kina po kałużach nie było nawet śladu. Wyszło słoneczko, na które wszyscy od rana czekali, bo jak tu spacerować po pełnej uroku Starówce podczas deszczu? Wizyta na Starym Mieście z pewnością ułatwiła przedszkolakom podjęcie decyzji o udziale w konkursie plastycznym o tematyce „Piękny Toruń”, który został zorganizowany przez Partnera projektu PANACEUM- OMEGA M.J.WYBORSKA. Po wspólnym spacerze po ulicy Szerokiej, pamiątkowych zdjęciach dzieci wraz z opiekunami wróciły do autokaru, którym udały się w dalszą część podróży, mianowicie do restauracji „Daglezjowy Dwór” położonej wśród pól i lasów w niewielkiej odległości od Torunia. Tam na wszystkich uczestników wycieczki czekał przepyszny obiad. Przedszkolacy z ogromnym apetytem zjedli posiłek podczas, którego największą popularnością cieszyły się frytki. Po obiedzie był oczywiście i deser, w postaci dużej porcji lodów. Po krótkim odpoczynku dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, który był na terenie obiektu, pograć w piłkę oraz pobujać się na ogromnej drewnianej bujaczce.

Długo wyczekiwana wycieczka bardzo szybko dobiegła końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci wróciły do Czernikowa. Podczas drogi powrotnej na żadnej twarzy nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni.
SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW Z NPP W CIEŁUCHOWIE !!!
 
25.03. 2014 roku dzieci z NPP w Ciełuchowie przystąpiły do konkursu plastycznego pt. „Jakie znasz zawody? ”, który był zorganizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu i Fundację Społeczeństwa i Gospodarki z Poznania pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Klaudia Lewandowska przygotowała piękną pracę i zajęła I miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „ Jakie znasz zawody?”.

GRATULUJEMY KLAUDII ORAZ NAUCZYCIELOM, KTÓRZY PRZYGOTOWALI DZIEWCZYNKĘ DO KONKURSU
 

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Wsi
"Polska Wieś 2000" im. M. Rataja

"Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno"- projekt partnerski współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO PT.
„PIĘKNY TORUŃ” 2014


Organizatorem konkursu jest Partner projektu PANACEUM- OMEGA M.J.WYBORSKA

1.Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z 10 Niepublicznych Punktów Przedszkolnych w wieku od 3 do 5 lat.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, wrażliwości na piękno otaczającego świata, budzenie zainteresowania zabytkami, ich wartością.

2. Tematyka pracy "PIĘKNY TORUŃ".

3. Technika wykonania pracy: dowolna, praca wykonana samodzielnie.

4. Forma: praca plastyczna, rozmiar A4

5. Każda placówka może złożyć 3 najlepsze prace indywidualne.

6. Każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka/dzieci, wiek autora, temat pracy, opiekun grupy.

7. Czas trwania konkursu od 01.06. 2014 -12 06.2014 r. Prace należy złożyć w biurze projektu ul. Kwiatowa 17 a 87-640 Czernikowo w terminie do 12.06.2014 r. do godz. 14.00.

8. Jury powołane przez organizatorów konkursu oceniać będzie prace w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria - dzieci 3-letnie

II kategoria - dzieci 4-letnie

III kategoria – dzieci 5-letnie

Kryterium wyboru najlepszych prac będzie sposób i estetyka wykonania, pomysłowość, dobór materiałów, zgodność tematu pracy z regulaminem.

9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13.06.2014 r. Najciekawsze prace będą nagrodzone. Decyzje Jury są ostateczne.

10. Wszystkie prace biorące udział w konkursie będą wyeksponowane na stronie internetowej projektu.

11. Uczestnictwo w konkursie oznacza udzielenie zgody na publikację imienia i nazwiska jego uczestnika. Organizator zastrzega sobie prawo do wystawienia i opublikowania prac.

Serdecznie zapraszamy!!!

torun1 torun2 torun3"W UNII EUROPEJSKIEJ JAK W BAJCE" – BAL KARNAWAŁOWY 2014
 


"Kochane dzieci
Bardzo prosimy
Byście się świetnie
Dzisiaj bawiły
Tańczcie i skaczcie
Figlujcie sobie
Niech Wam zabawa"

25 stycznia 2014 roku po raz kolejny na balu karnawałowym spotkali się uczestnicy projektu przedszkolnego "Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno" prowadzonego przez Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. M. Rataja w partnerstwie z ww. gminami oraz firmę PANACEUM-OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA. Tym razem zabawa odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Wielgiem, gdzie mieści się jeden z punktów przedszkolnych. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: "W Unii Europejskiej jak w bajce".
Mimo zimowej aury, mrozu na bal tłumnie przybyły dzieci ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a nawet dziadkami z wielu miejscowości powiatu lipnowskiego i toruńskiego, gdzie mieszczą się punkty przedszkolne.
Uroczystość karnawałową uświetnili także zaproszeni goście: Radna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Barbara Kania, Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Jan Wadoń, Starosta Powiatu Lipnowskiego Pan Krzysztof Baranowski z małżonką, Przedstawiciel Delegatury Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku Pani Katarzyna Zarębska, Wójt Gminy Wielgie Pan Tadeusz Wiewiórski, Przewodnicząca Rady Gminy Wielgie Pani Halina Sztypka, dyrektorzy szkół, koordynatorzy.

Po krótkiej części oficjalnej, podczas której głos zabrała pani Maria Jolanta Wyborska, pani wiceprezes Emilia Osiecka oraz zaproszeni goście, przyszła pora na wspólną zabawę.

Podczas tańców i pląsów mogliśmy podziwiać barwne stroje dzieci i dorosłych. A było co podziwiać. Stroje były nawiązaniem do baśniowych postaci z krajów Unii Europejskiej, dlatego mogliśmy spotkać m.in. bohaterów Andersena z Zadusznik, bohaterów bajek Ezopa z Ciełuchowa, smerfy z Woli, Rumcajsów i Haneczki z Wielgiego , postaci baśni braci Grimm ze Steklina, torreadorów z Czarnego, bohaterów Pinokia z Czernikowa, postaci z bajek polskich z Kikoła.
Do hasła balu nawiązywała przepiękna dekoracja w kolorach Unii Europejskiej z ekspozycją baśniowych postaci.
Rodzice przygotowali przekąski z różnych państw europejskich. Mogliśmy skosztować swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem, czeskich knedli, francuskich ciasteczek, ryby po grecku, niemieckich ciasteczek. Największym jednak zainteresowaniem, szczególnie dzieci, cieszyły się belgijskie frytki. Dla wszystkich serwowano także najlepszą polską zupę pomidorową, bigos oraz inne smakołyki.

Bal był bardzo udany, jak zawsze panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Uśmiech gościł na twarzach maluchów, ale równie często na obliczach dorosłych, szczególnie podczas konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko dzieci, ale także rodziców, którzy zaprezentowali swoje talenty plastyczne oraz wykazali się wielką sprawnością fizyczną.

Uroczystość mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zaangażowania rodziców oraz pracowników firmy PANACEUM-OMEGA.

O innych uroczystościach oraz przedsięwzięciach w ramach ww. projektu więcej na stronach:
www.omegakikol.pl
www.wdep.polskawies2000.pl


PANACEUM-OMEGA

  Bal karnawałowy
 

,,Kochany Panie Mikołaju,
My tak czekamy każdej zimy…”

6 grudnia we wszystkich w punktach przedszkolnych na Mikołaja czekały dzieci. Mimo zawieruchy i śnieżycy nie mógł on ich zawieść, dlatego razem ze swoimi pomocnikami dotarł do każdej placówki. A tam na długo wyczekiwanego gościa czekały piękne piosenki, wierszyki oraz wspaniałe dekoracje przygotowane przez przedszkolaków i ich panie. Mikołaj obdarował dzieci upominkami, a one obdarowały go uśmiechem, rozmową, występem.

Każde spotkanie było niezwykle radosne i ciepłe, mimo okropnej pogody na dworze.

Potwierdzają to zdjęcia z tych spotkań… 

"Jesień u przedszkolaków z punktów przedszkolnych"
"Polska Wieś 2000" im. M. Rataja


"Idzie jesień cicho
przez jesienny sad,
do koszyka wrzuca
już kolejny skarb.
Idzie jesień szybko
bo już balu czas
dzieci tu czekają
a gość rzuca czar..."


Piękna złota polska jesień rzuciła czar na dzieci z 12 Niepublicznych Punktów Przedszkolnych, które tłumnie przybyły 26 października 2013 r. na wspólną zabawę do gościnnej Szkoły Podstawowej w Osówce(gmina Czernikowo). Dzieci, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście zebrali się, aby cieszyć się jesienią dzięki projektowi partnerskiemu ,,Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno” realizowanemu przez Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. M. Rataja, firmę PANACEUM-OMEGA M.J.WYBORSKA z Kikoła oraz gminy Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno.

Po krótkiej części oficjalnej, podczas której głos zabrała pani Maria Jolanta Wyborska oraz pani prezes Emilia Osiecka, przyszła pora na zabawę. Wspólne tańce oraz pląsy przerywane były jesiennymi konkursami. Zebranych zachwyciły wspaniałe barwne stroje dzieci i rodziców, były między innymi: muchomorki z Osówki, kasztany z Klonowa, ziemniaki z Woli czy winogrona z Wielgiego.

Podczas krótkich prezentacji poszczególnych placówek można było podziwiać własnoręcznie wykonane stroiki jesienne przez dzieci, rodziców, nauczycieli. Nie mogło zabraknąć także wspólnego ogniska z pysznymi ziemniakami i kiełbaskami.

Spotkanie było bardzo udane, panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Uśmiech gościł na twarzach maluchów, ale równie często na obliczach dorosłych, szczególnie podczas konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Uroczystość mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ogromnemu zaangażowaniu rodziców. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, iż dzięki funduszom europejskim dzieci z terenów wiejskich mają szansę korzystać z wychowania przedszkolnego tak jak ich rówieśnicy z miast.

Więcej na temat przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu na stronach: www.omegakikol.pl oraz www.wdep.polskawies2000.pl  POWITANIE JESIENI

  Logo
 

"Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach
Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno"


projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

WYNIKI KONKURSU
o tematyce „PIĘKNY TORUŃ”

Organizatorem konkursu jest Partner projektu PANACEUM- OMEGA M.J.WYBORSKA

Kategoria 5-latki

Miejsce I

1. Oliwia Złakowska Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Zadusznikach

Miejsce II

2. Nikola Zdrojewska Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Woli

Miejsce III

3. Mateusz Sławkowski Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Kikole
4. Krzysztof Skomra Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Rużu


Kategoria 4-latki

Miejsce I

1. Krzysztof Szczypiński Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Wielgiem
2. Daria Brzezińska Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Ciełuchowie

Miejsce II

3. Daniel Szczesny Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Woli

Miejsce III

4. Zuzanna Kiełkowska Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Kikole


Kategoria 3-latki

Miejsce I

1. Lidia Romanowska Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Steklinie
2. Angelika Radke Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Kikole


Prace zbiorowe

Miejsce I

Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Woli
Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Ciełuchowie

Miejsce II

Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Klonowie

Miejsce III

Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Kikole
Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Wielgiem
Nagrodzone prace

Kategoria 5-latki

Kategoria 4-latki

Kategoria 3-latki

Prace zbiorowe nagrodzone

Pozostałe prace
  Piękny Toruń – wycieczka w ramach projektu partnerskiego "Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno"

Jedną z bardziej atrakcyjnych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu są wycieczki. Dzięki nim dzieci bezpośrednio poznają rzeczywistość, obserwują rzeczy, zjawiska. Ta forma edukacyjna służy nie tylko funkcjom poznawczym, ma także wymiar wychowawczy, wzbogaca doznania dzieci, integruje grupę oraz wpływa na ich sposób komunikowania się.

Wycieczka wśród dzieci wywołuje radość, ożywienie. Tego typu emocje mogliśmy obserwować u przedszkolaków z Niepublicznych Punktów Przedszkolnych działających dzięki wsparciu z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, które w dniach 17, 18,19, 20 czerwca 2013 r. brały udział w wycieczce do Torunia.

Najpierw dzieci w kinie Cinema City obejrzały film pt. ,,Krudowie” . To prehistoryczna komedia przygodowa o pierwszej rodzinie na świecie, która wyrusza w podróż, gdy jaskinia, w której bezpiecznie mieszkali, zostaje zniszczona. Maluchy mogły towarzyszyć Krudom podczas ich niesamowitych przygód w nowym świecie pełnym fantastycznych stworów. Poznały: Gaja, Ip, Gruga, Tanka, Uggę, Sandy.

Po filmie uczestnicy wycieczki udali się na spacer po pięknym Toruniu. Maluchy miały okazję zobaczyć pomnik wielkiego astronoma Kopernika czy też pomnik Flisaka. Chętnie fotografowały się obok tych toruńskich atrakcji.

Po wyczerpującym spacerze przedszkolaki z opiekunami udały się do Daglezjowego Dworu, gdzie wśród leśnej przyrody, w cieniu pięknych drzew zjadły wspólny posiłek. Po obiadku dzieci i dorośli mogli odetchnąć na łonie przyrody. Oczywiście przedszkolaki szybko zregenerowały się i znalazły siły, aby skorzystać z atrakcji typu: trampolina czy zjeżdżalnia. Miały także możliwość obserwowania przyrody, pięknej flory i fauny.

Efekty wycieczki są większe niż zajęcia odbywające się w przedszkolu. Dostarczają wszechstronne wiedzy, wzbogacają doświadczenia dzieci, niosą także walory wychowawcze, dlatego warto organizować tego typu wyjazdy, które sprawiają, iż uśmiech gości na twarzach dzieci.  Logo
 

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Wsi
"Polska Wieś 2000" im. M. Rataja

"Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno"- projekt partnerski współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „PIĘKNY TORUŃ”

Organizatorem konkursu jest Partner projektu PANACEUM- OMEGA M.J.WYBORSKA

1.Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z 12 Niepublicznych Punktów Przedszkolnych w wieku od 3 do 5 lat.
Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, wrażliwości na piękno otaczającego świata, budzenie zainteresowania zabytkami, ich wartością.

2. Tematyka pracy ,,PIĘKNY TORUŃ”.

3. Technika wykonania pracy: dowolna, praca wykonana samodzielnie.

4. Forma: praca plastyczna, rozmiar A4

5. Każda placówka może złożyć 3 najlepsze prace indywidualne oraz 1 pracę zespołową.

6. Każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka/dzieci, wiek autora/autorów, temat pracy, opiekun grupy.

7. Czas trwania konkursu od 17-25 06.2013 r. Prace należy złożyć w biurze projektu ul. Kwiatowa 17 a 87-640 Czernikowo w terminie do 25.06.2013 r. do godz. 14.00.

8. Jury powołane przez organizatorów konkursu oceniać będzie prace w czterech kategoriach wiekowych:

I kategoria - dzieci 3-letnie

II kategoria - dzieci 4-letnie

III kategoria – dzieci 5-letnie

IV kategoria- praca grupowa dzieci 3-5 - letnie

Kryterium wyboru najlepszych prac będzie sposób i estetyka wykonania, pomysłowość, dobór materiałów, zgodność tematu pracy z regulaminem.

9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26.06.2013 r. Najciekawsze prace będą nagrodzone. Decyzje Jury są ostateczne.

10. Wszystkie prace biorące udział w konkursie będą wyeksponowane na stronie internetowej projektu.

11. Uczestnictwo w konkursie oznacza udzielenie zgody na publikację imienia i nazwiska jego uczestnika. Organizator zastrzega sobie prawo do wystawienia i opublikowania prac.

Serdecznie zapraszamy!!!

torun1 torun2 torun3


  DZIĘKUJEMY CI, UNIO EUROPEJSKA

DZIĘKUJEMY CI, UNIO EUROPEJSKA – to hasło tegorocznego balu karnawałowego, który odbył się 2 lutego 2013 r. w gościnnej Szkole Podstawowej w Osówce.

Na bal przybyły bardzo licznie dzieci i rodzice- uczestnicy projektów przedszkolnych "Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie" oraz "Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno" prowadzonych przez PANACEUM-OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA , Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. M. Rataja w partnerstwie z ww. gminami i jednym stowarzyszeniem.

Uroczystość karnawałową uświetnili także zaproszeni goście: Radna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Barbara Kania, Starosta Powiatu Lipnowskiego Pan Krzysztof Baranowski z małżonką, Przedstawiciel Delegatury Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku Pani Katarzyna Zarębska, Wójt Gminy Czernikowo Pan Zdzisław Gawroński, dyrektorzy szkół, koordynatorzy.

Po krótkiej części oficjalnej, podczas której głos zabrała pani Maria Jolanta Wyborska oraz zaproszeni goście, przyszła pora na wspólną zabawę. Tańce i pląsy przerywane były prezentacjami poszczególnych punków przedszkolnych, które nawiązywały do przypisanych im państw europejskich. W czasie barwnych prezentacji dzieci, rodzice, goście mieli okazję przybliżyć sobie kulturę oraz zwyczaje różnych krajów europejskich. A były to niezwykle oryginalne pokazy. Maluchy ze swoimi nauczycielkami oraz w wielu przypadkach rodzicami przedstawiały określone państwo europejskie. Były francuskie kaczuszki wykonane przez Czernikowo, grecka zorba zatańczona przez Ciełuchowo, walczyk zaprezentowany przez Wielgie czy holenderski taniec ludowy w wykonaniu Klonowa. Maluchy z Kikoła z wielką dumą zaprezentowały wierszyk ,,Kto ty jesteś?” Zachwyciły wszystkich przedszkolaki z Woli, które wjechały na rowerach, zaprosiły do stoiska z czekoladkami belgijskimi czy wykonały Atomium. Mogliśmy podsłuchać piosenki ,,Malowany dzbanku” oraz brać udział w zabawach i tańcach popularnych w Hiszpanii, a przedstawionych przez Mazowsze. Pięknie zaprezentowały się także maluchy przedstawiające Wielką Brytanię, Portugalię, Niemcy czy Węgry. Do hasła balu nawiązywała przepiękna dekoracja w kolorach Unii Europejskiej z ekspozycją flag poszczególnych państw oraz stroje dzieci i rodziców. W czasie balu zadbano nie tylko o ducha, ale także o ciało. W przerwach pomiędzy tańcami, pląsami, prezentacjami można było posilić się przy ,,szwedzkim” stole. O poczęstunek zadbali rodzice, którzy przygotowali przepyszne ciasta oraz firma PANACEUM-OMEGA. Bal był bardzo udany, panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Uśmiech gościł na twarzach maluchów, ale równie często na obliczach dorosłych, szczególnie podczas konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Uroczystość mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, ogromnego zaangażowania rodziców oraz pracowników firmy PANACEUM-OMEGA.

Bal był okazją do wspaniałej zabawy, miał także walory poznawcze, przede wszystkim zaś była to okazja do podziękowania za to, iż dzięki funduszom europejskim dzieci z terenów wiejskich mają szansę korzystania z wychowania przedszkolnego tak jak ich rówieśnicy z miast.

O innych uroczystościach oraz przedsięwzięciach w ramach ww. projektów więcej na stronach:

www.omegakikol.pl
www.madreskrzaty.omegakikol.pl
www.wdep.polskawies2000.pl

PANACEUM-OMEGA

  Bal karnawałowy
 

Zmiana terminu składania ofert

Uprzejmie informujemy, iż termin składania ofert na dostarczenie mebli do Punktów Przedszkolnych w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno został wydłużony do dnia 23 listopada do godz. 15:00.