Strona Główna
Aktualności
Statut
Zapytania ofertowe
Nasi Partnerzy
Punkty Przedszkolne>
Dla Rodziców
Dla Nauczycieli
Galeria
Kontakt
CzernikowoSpacer do sklepu z owocami i z warzywami
 Dzień Chłopca
 Regulamin Przedszkolaka
 Rok przedszkolny 2014/2015 czas zacząć.
  Pierwszy dzień w przedszkolu to jeden z najważniejszych dni w tym roku.
Wszyscy w odświętnych strojach, ale jakże różnych nastrojach. Na twarzach dzieci widać niepewność, zdziwienie, jednak w większości - radość i zadowolenie, że nareszcie będzie można ciekawie i wesoło spędzać czas w gronie przyjaciół i kolegów.

Serdecznie Was witamy Przedszkolaki.

Dzień Rodziny w przedszkolu.
  Dzieci bardzo przeżywają Dzień Mamy i Taty. Każdy przedszkolach chce, by na uroczystości zorganizowanej w przedszkolu mieć jakąś rolę: mówić wierszyk czy zaśpiewać piosenkę. Gdy zaproszeni na uroczystość rodzice widzą swoje przejęte pociechy występujące przed publicznością są niezwykle dumni. Oto relacja z uroczystości uchwycona przez obiektyw aparatu.

Zajęcia artystyczne z instrumentami.
 

Konkurs na "Jajko Wielkanocne".
  Tuż przed świętami wielkanocnymi dzieci z przedszkola brały udział w konkursie organizowanym, przez Szkołę Podstawową w Czernikowie, na najpiękniejsze jajko wielkanocne. Jedna z dziewczynek z naszej grupy zajęła miejsce na podium.

Pierwszy Dzień Wiosny.
  Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy – śpiewali radośnie 21 marca najmłodsi z przedszkola w Czernikowie. Zaraz po podwieczorku maluchy wraz z paniami przedszkolankami wyruszyły barwnym pochodem na spacer. Wszystkie maluchów miały w głowach czapki w kształcie dziobów bocianów.

Dzień Kobiet.
  7 marca obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu zbliżający się Dzień Kobiet. Jest to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu męska część przedszkolaków przygotowała dla dziewczynek i pań piękne wiosenne kwiaty i zaśpiewa głośne Sto Lat!!

Tłusty czwartek.
 
"Powiedział nam Bartek,
że dziś tłusty czwartek.
A Bartkowa uwierzyła,
tłustych pączków usmażyła..."


Zajęcia logopedyczne.
 
Wiek przedszkolny jest okresem największego rozwoju mowy dziecka; jest to czas, w którym najlepiej rozwijać mowę dziecka jaki i usuwać wszelkie nieprawidłowości. Maluchy z przedszkola w Czernikowie bardzo lubią uczestniczyć w zajęciach z panią logopedą.

Wycieczka do Kinder Parku.
 
Zabawa to fajna sprawa. Maluchy z Czernikowa na pierwszą wycieczkę wybrały się do świata zabawy. Potwierdzeniem świetnej zabawy są uśmiechnięte buzie uwiecznione na zdjęciach.

Mikołajki
 
"Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,
Już Święty Mikołaj śpieszy się do dzieci.
Słychać srebrny dzwonek,
a wiatr głos ten niesie
Po łąkach, po polach,
po szerokim lesie
Czekając cierpliwie stańcie dookoła
Już Święty Mikołaj wchodzi do przedszkola."

Solne jeże
 
Dzieci w raz ze swoją wychowawczynią przygotowały na swoje zajęcia masę solną, z której wykonały solne jeże. Efekt pracy dzieci rozstał uchwycony nazdjęciach.

Dzień chłopca
 
Wraz z rodzicami zorganizowaliśmy dzień chłopca. Rodzice rozkupili drobne upominki dla chłopców oraz słodkości dla całej grupy. Dziewczynki tego dnia odśpiewały głośne sto lat i wręczyły swoim kolegom z grupy prezenty

Nasza grupa maluchów z Czernikowa.
 
Już najmłodsze dzieci wiedzą, że wokół siebie trzeba sprzątać. Tradycyjnie we wrześniu dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Czernikowie czynnie uczestniczyły w imprezie związanej ze Sprzątaniem Świata. Wyposażenie w worki wybraliśmy się do pobliskiego lasu, aby wyzbierać wszystkie śmieci. Najmłodszym dzieciom sprawił wiele radości fakt, iż mogły bawić się na łonie natury, które same wysprzątały. Po powrocie w przedszkolu na dzieci czekała słodka niespodzianka.

Zakończenie roku przedszkolnego
 
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, rok przedszkolny 2012/2013 także. W ostatni piątek roku przedszkolnego w naszym punkcie odbyło się uroczyste zakończenie roku. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały krótki występ artystyczny dla zaproszonych gości. Każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Wycieczka do Torunia
 
18.06.2013r. dzieci z trzech niepublicznych punktów przedszkolnych z Czernikowa, Osówki i Steklina wraz z opiekunami i rodzicami wybrały się w na wspólną wycieczkę autokarową do Torunia. Program wycieczki obejmował seans filmowy w Cinema City. Dzieci obejrzały bajkę pod tytułem „Krudowie”. Później wszyscy autokarem przejechali do Sąsieczna do restauracji „Daglezjowy Dwór” na wspólny obiad i lody. Po jedzeniu wszyscy wyszliśmy na plac zabaw. Po wspólnej zabawie wszyscy szczęśliwi wrócili do przedszkola.
Święto Rodziny
 
Dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolne nie zapomniały o święcie swoich ukochanych rodziców. Odwdzięczyły się za ich miłość i sprawowaną opiekę pięknym występem artystycznym, który zawierał w sobie piosenki i wiersza dla obojga rodziców. Maluchy na koniec występu wręczyły swoim rodzicom słodkie upominki i własnoręcznie wykonane ramki ze zdjęciami uśmiechniętych dzieci.
Dzień Ziemi
 
22 kwietnia dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Czernikowie obchodziły Dzień Ziemi. Dowiedziały się, jak należy dbać o naszą planetę, aby żyło się nam jak najlepiej. Nauczyły się jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i prąd i dbać o środowisko przyrodnicze i dlaczego.
Dzień Kobiet
 
Dnia 8 marca chłopcy z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Czernikowie nie zapomnieli o swoich koleżankach, które w tym dniu obchodziły swoje święto. Tego dnia chłopcy zamienili się w prawdziwych dżentelmenów wręczając każdej dziewczynce kwiatka i słodką niespodzianką. Innym miłym akcentem, było zaśpiewanie przez chłopców „Sto lat” dla wszystkich małych i tych większych kobiet.

Dzień Babci i Dziadka
 
Niepubliczny Punkcie Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do sali przedszkolnej na zaproszenie wnucząt przybyła duża grupa podekscytowanych dziadków. Maluchy pod okiem opiekunek przygotowały bogaty program artystyczny, obejmował on przedstawienie pt.: „Cztery Babcie”, piosenki, wiersze związane ze świętem. Babcie i dziadkowie chętnie wzięli aktywny udział we wspólnej zabawie tanecznej ze swoimi wnukami. Po wspólnej zabawie dzieci wręczyły kochanym babciom i dziadkom upominki. Tego dnia rodzice zadbali o słodkości, kawę i herbatę. Dzień ten był pełen wrażeń nie tylko dla babć i dziadków, ale również dla najmłodszych uczestników. O świetnej zabawie i miłej atmosferze we wspólnym gronie świadczą poniższe zdjęcia, które zatrzymały ulotne chwile.
SMART
 
Będąc uczestnikami projektu, który od kilku miesięcy zaczął funkcjonować w gminie Czernikowo, mowa tu o projekcie „Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno” dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego mają niepowtarzalną okazję ku temu, aby swoje umiejętności rozwijać przy pomocy najnowszych technologii. Za sprawą wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej dzieci mogą uczyć się po przez zabawę na interaktywnym stoliku SMART. Zajęcia prowadzone na tego typu sprzęcie są dla dzieci wielką atrakcją, maluchy poprzez zabawę uczą się nowych umiejętności, pozyskują wiedzę o otaczającym ich świecie, przy okazji dobrze się bawiąc.Czytanie Bajek
 
Rodzice dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Czernikowie bardzo aktywnie angażują się w życie przedszkola, dużym zainteresowań wśród rodziców cieszy się ogólnopolska akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”, dzięki czemu przy współpracy rodziców z wychowawczynią powstał grafik, w którym ustalone są terminy czytania lubionych bajek dzieciom, przez ich rodziców. Akcja ta cieszy się szczególnie wśród naszych maluchów wielkim zainteresowaniem. Dzieci z dużym zniecierpliwieniem czekają na swoich rodziców, którzy czytają im piękne bajki i baśnie.
Mikołajki w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym w Czernikowie
 
Dzień 6 grudnia 2012 roku w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym w Czernikowie był wyjątkowy. Wszystkie dzieci od przyjścia do przedszkola niecierpliwie czekały na odwiedziny Świętego Mikołaja. Radosnym okrzykom nie było końca, kiedy do sali wszedł długo oczekiwany gość. Święty Mikołaj usiadł na przygotowanym specjalnie dla niego fotelu pośrodku sali, a wokół niego wszystkie przedszkolaki. Każdy po kolei podchodził do Świętego Mikołaja, mówił wierszyk i otrzymywał prezent – słodycze oraz zabawki, które zostały zakupione dla przedszkola. Po rozdaniu wszystkich podarunków dzieci zaśpiewały piosenkę na pożegnanie Świętego Mikołaja i przystąpiły do zabawy.