Strona Główna
Aktualności
Statut
Zapytania ofertowe
Nasi Partnerzy
Punkty Przedszkolne>
Dla Rodziców
Dla Nauczycieli
Galeria
Kontakt
Czernikowo II


Przedszkole
 Bal w Osówce
 Przygotowanie wiosennego kącika przyrody
 Powitanie wiosny prze przedszkolaków
 Skok w Nowy Rok
 
Po dłuższej przerwie świątecznej dzieci wróciły do przedszkola wypoczęte, pełne energii do działania i przed wszystkim stęsknione za sobą. Pomimo mrozu i śniegu za oknem, w naszym przedszkolu jest niezmiennie słonecznie i wesoło.
Spotkanie Wigilijne
 
W piątek 20.12.2013r. w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne z Rodzicami. W świątecznej atmosferze, dzieci przygotowały dla swoich rodziców świąteczny program artystyczny. Rodzice byli wzruszeni jak i zachwyceni występami swoich pociech. Na zakończenie dzieci składały życzenia gościom i wręczały wykonane z pomocą nauczycieli drobne upominki. Na uroczystości pojawił się również długo oczekiwany św. Mikołaj, który podarował dzieciom prezenty, a One odwdzięczyły się śpiewając piosenki i recytując wierszyki. Na koniec odbył się wspólny poczęstunek. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.
Jesienne zabawy Elfików
 
„Już za nami ciepłe lato,
Cień głęboki, upał, burze,
Ale mamy wrzesień za to
I najczystszy błękit w górze.

Piękne jest słońce i wrzesień,
w tej polskiej, złotej jesieni.
Wracamy do Ciebie, przedszkole,
rozśpiewani i opaleni”

Dzień Chłopaka u Elfów
 
W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Uroczystość posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu się całego przedszkola. W tym dniu wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni.
Wiosenne zabawy w wesołym miasteczku
 
Nasza grupa odwiedziła Mini Wesołe Miasteczko „Roan” mieszczące się w Czernikowie. Pogoda w tym dniu dopisała. Maluchy były szczęśliwe mogąc korzystać z atrakcji jakie oferowało im miasteczko m.in. ze zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, toru przeszkód, zamku dmuchanego. Do przedszkola dzieci wróciły bardzo zmęczone, ale do końca dnia uśmiech i zadowolenie z ich twarzy nie schodził. Wychodząc do domu dziękowały nauczycielom za zorganizowanie takiej wspaniałej wycieczki.
Poznajemy zawody
 
W ramach zajęć dydaktycznych dotyczących zawodów, w jakich pracują rodzice naszych Przedszkolaków wybraliśmy się z wizytą do miejsc ich pracy. Odwiedziliśmy m.in.: sklep motoryzacyjny, w którym pracuje tata Julki, Urząd Gminy w Czernikowie będący miejscem pracy mamy Maćka a także aptekę Panaceum, w której farmaceutą jest mama Jasia. W trakcie wycieczki wizytę złożyliśmy również fotografowi i Paniom w banku. Nasza wyprawa wywołała ogromny entuzjazm wśród dzieci. Była niezwykle cennym doświadczeniem i jeszcze długo będzie przez nas wspominana. Bardzo dziękujemy rodzicom oraz ich współpracownikom za serdeczne i słodkie powitanie oraz zaangażowanie.
Świętujemy urodziny Przedszkolaków
 
Urodziny w życiu każdego a w szczególności dzieci to bardzo ważne wydarzenie, pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego też w przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka, przygotowujemy niespodzianki i śpiewamy „Sto lat”, aby podkreślić wagę tego święta.
Moja miejscowość
 
Dzieci po zapoznaniu się z najważniejszymi instytucjami oraz miejscami w Czernikowie, herbem oraz flagą wybrały się wspólnie z nauczycielami na spacer po swojej miejscowości. Podczas spacerów prowadzący starają się ukazać wychowankom piękno regionu wskazać pomniki, ważne historycznie miejsca i budynki stanowiące o niepowtarzalności miejscowości, jaką jest Czernikowo.
Cała Polska Czyta Dzieciom
 
Kampania „Cała Polska Czyta Dzieciom” wywołała wśród rodziców dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego duże zainteresowanie. Zarówno mamy jak i tatusiowe bardzo chętnie angażują się w czytanie bajek swoim pociechom i ich rówieśnikom. Przynoszą z domu swoje bajki, opowiadania, których dzieci jeszcze nie znają, co wywołuje dużą ciekawość ze strony maluchów. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchają czytanej literatury. Największym powodzeniem cieszy się seria książeczek przedstawiających przygody” Martynki”.